Pokémon GO blog

Jak jsem chytal s dcerou Pokémony.

Tak i k nám do ČR konečně dorazila oficiální aplikace na chytání pokémonů. Doma nás pokémoni nikdy nezajímali seriál, komix, kartičky hry prostě nic.
Takže o Pikaču nevím vůbec nic :)
Ale tahle aplikace zaujala hlavně tím že to děti vytáhne ven na procházky. Protože jen tam můžou hru hrát.
Funguje to tak že si hra Pokémon GO stahuje google mapy (takže pozor pokud nemáte neomezená mobilní data mohla by se vám tato hra která je ZDARMA klidně i docela prodražit).
 

Ale je tu jeden trik jak nepřijít o data!

Výrazně snížit objem stahovaných dat můžete stažením offline map.
Funguje to jednoduše jak jsem říkal na začátku hra si stahuje běžné google mapy stačí tedy na mobilu, když jste někde na wi-fi navštívit v prohlížeči google mapy označit oblast kterou chcete stáhnout offline a jeto.
návod jak na to najdete zde: https://support.google.com/maps/answer/6291838?hl=cs

Pokémon GO pak funguje následovně při prvním spuštění zadáte své jméno/přezdívku pod kterou budete ve hře vystupovat (bude to docela oříšek vzhledem k tomu kolik to lidí dnes již hraje jsou všechna běžná slova obsazena)

Kde oficiální hru zdarma stáhnout najdete zde.

Pak si zvolíte za jaké pohlaví budete hrát upravíte v editoru svého avatara a můžete hned začít lovit. Na mapě vidíte okolní ulice a na nich zájmové body krychličky (což jsou obrázky z google map) Jakmile se k nějakému přiblížíte změní se na kolečko a to musíte přejetím přes obrazovku roztočit pokud se zadaří vyskočí z něj v bublinách poké bally a další předměty kliknutím na bubliny je získáte. Daný bod se pak na mapě z modré změní na fialovou. Je tu ale jedna věc co mi dost vadí myslel jsem že takto objevené "území" již zůstane fialové a jednak víte že jste tam už byli a jednak by to vybízelo hledat stále jinde, jenže druhý den můžete jít stejnou trasou a známé body opět zbírat... To je dost hloupé :( no nic na mapě vidíte také místa kde můžete bojovat s jiným pokémonem, ale pozor hned na začátku to nemá smysl jednak žádného pokémona ještě nemáte a pak musíte mít určitý Level  aby boj mohl začít... Samotné pokémony na mapě nevidíte teprve když je nějaký poblíž telefon zavibruje a vy ho přes kameru uvidíte v reálném světě (můžete na obrazovce změnit i na virtuální svět)
 

      

 

 

Pokémon GO